Реал Мадрид победи с 3-2 след тежка битка с Барселона за достигане до финала за Суперкупата на Испания

Усещаше се, че колелата на времето се върнаха назад снощи. След напускането на Кристиано Роналдо и Лионел Меси, примамката на Ел-Класико е затихнала малко. Този полуфинал, въпреки че не беше никак скучен.

Беше пълно с атакуващ и свободен футбол. Реал Мадрид беше фаворитът на публиката при равенството. Въпреки че Барселона нямаше да се откаже толкова лесно и удължи играта до продължения.

Атаката на Реал Мадрид обаче се оказа поразителна за каталунците.

Бензема поведе пътя за Мадрид в трилър с 5 гола

Мачът започна ожесточено, тъй като и двата отбора се стремяха да атакуват. Барселона показваше повече обещания на топката, но Мадрид изглеждаше много опасен при контраатака.

Винисиус-младши беше основната атакуваща заплаха за Реал Мадрид от левия фланг. Той беше този, който продължи да открие резултата за Реал Мадрид с красиво поставен пас от не друг, а спасителя на Мадрид Карим Бензема.

След гола на Мадрид Барселона изглеждаше разсеяна. Беше им трудно да създадат някакви директни положения. Въпреки това, след няколко опита с глава на Люк Де Йонг, Мадрид най-накрая направи грешката да даде на Де Йонг изравнителен гол.

Едер Милитао с лошо изчистване отклони Де Йонг в мрежата на Реал Мадрид. През второто полувреме Усман Дембеле поведе за Барселона и каталунците изглеждаха по-добрият отбор.

Въпреки това мадридчани удариха отново с Карим Бензема, който изби топката в корнер след добро спасяване на Тер Стеген. Винисиус беше чийто удар падна към Бензема. Бензема вече беше ударил гредата веднъж и нямаше да пропусне отново.

Имаше чувството, че всичко свърши за Барселона, но Ансу Фати влезе като супер-замяна и изравни за Барселона в 83-ата минута. Дори в продълженията Дембеле измъкна страхотно спасяване на Куртоа, за да запази равенството на играта.

Валверде обаче продължи да вкара победителя за Мадрид в 98-ата минута. Ако погледнете гола, в полето на Барса имаше 5 играчи на Мадрид и беше доста разочароващ гол за допускане.

Барселона вече загуби 5 поредни класико

В края на деня това беше поредното поражение за хората на Шави. Сега те загубиха 5 поредни Класико и натискът върху испанския мениджър се засилва. Имаше няколко изненадващи решения с включването на Феран Торес и Де Йонг в халфовата линия.

Барселона преминава през тежък период и контузиите също са голямо бреме за клуба. Снощи беше хубава от гледна точка на това да видя как Фати и Педри се завръщат в клуба.

Сега, когато мечтата им за Суперкупата приключи, фокусът на Барселона ще бъде върху Лига Европа и осигуряването на топ 4 място в Ла Лига. Ще отнеме много време за възстановяване на наследството на клуба, но те ще трябва да продължат да правят малки стъпки в правилната посока.